Chinamen به اروپا فرانسه فرانسه انتخابات

Chinamen به: اروپا فرانسه فرانسه انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل انتخابات فرانسه فرانسه

گت بلاگز وب‌گردی کدام شیرخشک‌ها حساسیت‌زا هستند؟

اگر به هر دلیلی می‌خواهید فرزندتان را با شیرخشک تغذیه کنید، ممکن است پرسش‌هایی در این زمینه داشته ‌باشید.

کدام شیرخشک‌ها حساسیت‌زا هستند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در گزینش شیرخشک بااهمیت ترین نکته، کیفیت تغذیه ای، قیمت و حساسیت زا نبودن آن هست. شاید فکر کنید که مگر شیرخشک مخصوص شیرخواران هم می تواند حساسیت زا باشد؟پاسخ ما به این پرسش مثبت هست؛ حساسیت به شیرخشک را می توان از روی علائمی تشخیص داد و با تعویض نوع شیرخشک تصویر العمل هایی حساسیتی را از بین برد. از والدین می خواهیم هنگام گزینش شیرخشک به توصیه هایی که در این مطلب ذکر می شود، توجه داشته باشند.

عبارات مهم : انواع
انواع مهم شیرخشک

شیرخشک تولید شده است از شیر گاو: زیاد انواع شیرخشک موجود در بازار از شیرگاو تهیه شده است اند و مهم ترین مواد مغذی مورد نیاز کودک را دارند. تولید کنندگان ضمن خشک کردن شیر، پروتئین این شیرها را عوض کردن می دهند به طوری که دستگاه گوارش کودک بتواند آنها را به راحتی هضم کند. البته بعضی کودکان به پروتئین های شیرگاو حساسیت نشان می دهند بنابراین به نوع خاصی از شیرخشک مخصوص کودکان نیاز دارند.

شیر خشک تهیه شده است از سویا: این نوع شیرخشک جهت شیرخوارانی مناسب است که به پروتئین های حیوانی حساسیت نشان می دهند. البته اگر شیرخوار به شیرگاو یا لاکتوز هم حساسیت دارد می تواند از این نوع شیر تغذیه شود. یادآوری می شود که لاکتوز یک نوع قند است که در شیرگاو وجود دارد. با وجود این گاهی می بینیم بعضی فرزند هایی که به شیرگاو حساسیت دارند به شیر سویا هم آلرژی دارند.

شیر خشک با پروتئین های تجزیه شده: این نوع شیرخشک حاوی پروتئین های تجزیه شده است است که بسته به نوع آن ممکن است کل یا بخشی از پروتئین شیر تجزیه شده است باشد. شیرخوارانی که به شیر گاو و شیر سویا تصویر العمل نشان می دهند، بهتر است از این نوع شیر تغذیه شوند. این نوع شیر خشک همچنین جهت کودکانی که کاملا به انواع پروتئین حساسیت دارند هم مناسب هست.

شیرخشک خاص: بعضی انواع شیرخشک هم جهت نوزاد نارس یا شیرخوارانی که نیازهای تغذیه ای به شخصی دارند، تولید می شوند.

تاریخ مصرف شیر خشک مهم است؟

شیرخشک های تاریخ گذشته را نخرید یا اگر در منزل دارید از آنها استفاده نکنید، لیکن بعد از گذشت تاریخ درج شده است روی بسته کیفیت و ارزش غذایی شیرخشک دستخوش عوض کردن می شود. یادتان باشد که کیفیت بسته شیرخشک هم جهت ما مهم هست. اگر بسته یا قوطی باد کرده، پاره شده است یا سوراخ شده است یا زنگ زده از خرید آن محصول خودداری کنید.

از کجا بفهمیم که فرزندمان به شیرخشک حساسیت دارد؟

تغییرات پوستی: در مدتی که این شیر را به فرزندتان می دهید باید به پوست فرزندتان توجه خاص ای داشته باشید. بسیاری از انواع حساسیت شیرخوار به شیرخشک به صورت خارش، اگزما، خشکی پوست، پوسته پوسته شدن و کهیر خود را نشان می دهد و ممکن است قسمتی از پوست یا تمام آن را درگیر کنند.

به شیرخوردن فرزندتان دقت کنید: اگر کودک بعد از خوردن شیر گاز زیادی دفع کند احتمال دارد به آن نوع شیرخشک حساسیت داشته باشد.

استفراغ و آب دهان: فرزند ها در ماه های ابتدای زندگی دچار ریفلاکس می شوند و بارها ممکن است هنگامی که می خواهید گاز معده آنها را خارج کنید روی شانه شما شیر اوج بیاورند، این حالت کاملا طبیعی است ولی مراقب استفراغ های غیرطبیعی و مکرر و همچنین بیرون ریختن مقدار زیاد بزاق کودک از دهانش باشید لیکن این دو عوض کردن می توانند از نشانه های حساسیت به شیرخشک باشند.

تغییرات ناحیه مقعد: به مقعد فرزندتان توجه کنید، اگر پوست اطراف این ناحیه به صورت دایره ای قرمز شده است باشد و با کرم های ضدسوختگی ناحیه پوشک اصلاح نیابد شاید فرزندتان به آن شیرخشک حساسیت داشته باشد.

تغییرات روده ای: توجه به کارکرد روده کودک اهمیت دارد. اگر بعد از مصرف نوع به خصوص شیرخشک کارکرد روده فرزندتان عوض کردن قابل توجهی داشت می توانید احتمال دهید فرزندتان به آن نوع شیرخشک حساسیت دارد.

تغییرات صورت: ببینید زبان، دهان یا صورت فرزندتان باد نکرده باشد. گاهی در موارد شدید حساسیت تورم هایی در ناحیه صورت دیده می شود که ممکن است تنفس کودک را سخت کند.

مدفوع غیرعادی: اگر فرزندتان را از شیرخود گرفته اید و می خواهید او را با شیرخشک تغذیه کنید، ممکن است مدفوع فرزندتان عوض کردن شکل دهد و بوی متفاوتی داشته باشد ولی اگر بوی مدفوع متعفن است و مدفوع خیلی سفت یا خیلی شل شده است ممکن است شیرخشک انتخابی شما جهت فرزندتان حساسیت زا باشد.
کدام شیرخشک ها حساسیت زا هستند؟

ناراحتی در هضم غذا: اگر در مدتی که آن نوع شیرخشک را به فرزندتان می دهید شیرخوار دچار پریشانی شد، گریه های شدیدکرد ، پیچ و تاب خورد یا دیگر علائم ناراحتی را از خود نشان داد و جهت این ناراحتی ها علت به شخصی نیافتید، احتمال دارد شیرخشک مصرفی تان جهت کودک حساسیت زا باشد.

افزایش یا کم کردن وزن: اگر فرزندتان در طول مصرف نوع به شخصی از شیرخشک اسهال و استفراغ شود ممکن است وزن مورد نیاز را نگیرد. بنابراین به وزن فرزندتان هم توجه داشته باشید.

تنفس: گرفتگی بینی، آسم، عطسه یا تنگی نفس شیرخوار می تواند در اثر ناراحتی های ویروسی یا بعضی پرسشها تنفسی ایجاد شود ولی اگر تمام این احتمال ها رد شده است ممکن است ناراحتی تنفسی کودک به علت حساسیت او به شیرخشک باشد.

خواب: در مواردی پرسشها خواب کودک از قبیل پریشانی و از خواب پریدن او ممکن است ناشی از حساسیتش به شیرخشک باشد.

هشدار

این موارد جهت این که والدین مسئله کودک ارزش را تشخیص داده و درمان کنند، کافی نیست. اینها احتمال هایی است که با توجه به اوضاع فرزندتان می توانید در نظر بگیرید و هنگام مراجعه به متخصص کودکان آنها را شرح دهید. تشخیص قطعی و درمان حساسیت به عهده دکتر متخصص کودکان هست.

فرزندم به شیرخشکش حساسیت دارد، چه باید بکنم؟

قبل از این که خودسرانه به داروخانه یا فروشگاه مواد بهداشتی بروید، به متخصص کودکان معالج فرزندتان سری بزنید و علائم فرزندتان را جهت او شرح دهید. متخصص می تواند نوع مناسبی از شیرخشک را به شما پیشنهاد کند تا فرزندتان دوباره دچار حساسیت به شیرخشک نشود. یادآوری می شود تغذیه کودک با شیرمادر تا 6 ماه اول زندگی احتمال بروز حساسیت به انواع شیر و به خصوص شیرخشک را کم کردن می دهد.

حساسیت به شیر با تحمل ناپذیری لاکتوز چه فرقی دارد؟

اگر کودک به شیر حساسیت داشته باشد سیستم ایمنی بدن او نسبت به پروتئین شیرگاو تصویر العمل نشان می دهد. گاهی شیرخوارانی که از شیرمادر تغذیه می شوند هم به شیرگاوی که مادرشان مصرف کرده، حساسیت نشان می دهند. در هر صورت اگر کودکی به پروتئین های شیر گاو حساسیت داشته باشد و این پروتئین ها به هر طریقی وارد بدن او شوند سیستم ایمنی کودک، پروتئین گاو را ماده ای مهاجم تلقی می کند و در برابر آن هیستامین و بعضی مواد شیمیایی دیگر را ترشح می کند.

این مواد آزاد شده است در کنار هم باعث بروز تصویر العمل هایی حساسیتی در کودک می شوند از جمله : خارش، استفراغ، درد شکمی، کولیک، گریه های پریشان، اسهال، وجود خون در مدفوع، کم کردن وزن، کهیر، سرفه، عطسه، آبریزش چشم، آبریزش بینی و پرسشها تنفسی. در تحمل ناپذیری لاکتوز سیستم ایمنی کودک و پروتئین شیر نقشی ندارند بلکه قند شیر( لاکتوز) و سیستم گوارش شیرخوار باعث این تصویر العمل ها می شوند: دفع گاز، نفخ، اگزما، پریشانی، کولیک و عوض کردن ناگهانی وزن.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انواع | تغذیه | حساسیت | شیرخشک | حساسیت | پروتئین | شیرخشک | حساسیت به شیر خشک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog