Chinamen به اروپا فرانسه فرانسه انتخابات

Chinamen به: اروپا فرانسه فرانسه انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل انتخابات فرانسه فرانسه

گت بلاگز وب‌گردی با 38 هزار تومان خبرنگار شوید!

«اگر کسی کارت خبرنگاری خواست، لطفا با من تماس بگیره. مدیر مسؤول مجله …!»؛ از چند روز گذشته این خبر در بعضی از کانال‌های تلگرامی و صفحه‌های اینستاگرم دست ب

با 38 هزار تومان خبرنگار شوید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، جهت اطمینان، با شماره ای که در تبلیغ کارت خبرنگاری درج شده، تماس می گیرد و شرایط گرفتن کارت خبرنگاری را از او می پرسد. فرد پاسخگو می گوید، «خیلی راحت هست، شما یک خبر در خبر رسان تلگرام به من بدهید، من هم شرایط را جهت شما می فرستم».

عبارات مهم : تصویر
او در ابتدای تبلیغی که جهت کارت خبرنگاری فرستاده، راجع به مزایای داشتن این کارت چنین نوشته است:

«با داشتن کارت خبرنگاری می توانید از عوارضی بزرگراه های دولتی عبور کنید؛ و یا از هتل ها و هتل آپارتمان ها و یا از مراکز ورزشی و یا از مراکز تفریحی و توریستی تخفیف بگیرید.»

مشکلات نگارشی آقای به اصطلاح مدیر مسئول را نادیده می گیریم و در عین حال که به این فکر می کنیم حتی با کارت خبرنگاری نمی توان جهت دیدار از موزه ها هم تخفیف گرفت، از او می پرسیم که آیا این مزایا تنها مشمول بر کارت خبرنگاری رسانه شما می شود یا تمام کارت های خبری از این مزایا برخوردارند؟

در پاسخ می گوید، «همه ی خبرنگاران کشور همین طورند.»

به سراغ شرایطی که جهت گرفتن کارت نیاز هست، می رویم. تصویر پرسنلی شفاف، تصویر از پشت و روی کارت ملی، شماره گوشی جهت درج بر روی کارت و تصویر از فیش واریزی به مبلغ سی و هشت هزار تومان تنها مدارکی است که جهت گرفتن کارت خبرنگاری این آقا نیاز هست؛ مهلت اعتبار هم دو ماهه آینده نگری شده است تا راه رونق این کاسبی یا همان کلاه بردای بسته نشود. جهت تمدید کارت هم باید ۳۰ هزار تومان دیگر پرداخت شود که با هزینه پیک ۱۰ هزار تومانی، تقریباً هر دو ماه از یک درخواست کننده، ۴۰ هزار تومان عایدی داشته باشد.

برای اطمینان خاطر هم این خبر تهدیدآمیز را در بخشی از تبلیغ خود به کار برده هست؛ «ضمنا اگر کارت بدون تمدید در اختیار شما باشد، تمامی مسؤولیت آن بر عهده شخص می باشد. بعد نسبت به تمدید یا ابطال و انصراف به موقع اقدام نمایید.»

در ادامه می گوید «اگه میخوای همکار افتخاری باشی در خدمتم. نمونه کارت خبرنگاری البته مشخصات این کارت که می بینید فرضی هستند.»

به گفته خودش رسانه ای که مدیرمسؤول آن است مجوز رسمی دارد و این کار هم از نظر قانونی مشکلی ندارد و چون کارت خبرنگاری افتخاری ارائه می کند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی تواند ایرادی به این کار بگیرد؛ حال باید دید مسؤؤلان امر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، راجع به این اقدام که تمام شأن حرفه ای خبرنگاران را در گرو تنها سی، چهل هزار تومان زیر پرسش می برد، چه واکنشی دارد؟

واژه های کلیدی: تصویر | فرهنگ | اسلامی | کارت خبرنگاری | مدیر مسئول مجله | خبرنگار افتخاری | کلاهبرداری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog