Chinamen به اروپا فرانسه فرانسه انتخابات

Chinamen به: اروپا فرانسه فرانسه انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل انتخابات فرانسه فرانسه

گت بلاگز وب‌گردی “آپاندیس” واقعا به چه دردی می‌خورد؟

همه فکر می‌کنیم که آپاندیس در بدن هیچ کارایی خاصی ندارد و برداشتن آن هم هیچ خللی در نظم بدن وارد نخواهد کرد. این ایده ولی در دست عوض کردن است.

"آپاندیس" واقعا به چه دردی می‌خورد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دانشمندان آخر موفق شده‌اند کارکرد مهم آپاندیس را دریابند تا عنوان «بی‌خاصیتی محض» از جلوی نامش پاک شود! حال پرسش این است که آپاندیس واقعا به چه دردی می‌خورد؟ آپاندیس انسان چیز خاصی نیست و در حقیقت حتی اضافی هست؛ دانشمندان می‌گویند که آپاندیس، پناهگاهی جهت باکتری‌های سالم است.

عبارات مهم : پزشکی
آپاندیس به بدن کمک می‌کند تا بتواند در صورت بروز دیسانتری (اسهال خونی) و وبا، مسیر گوارشی را مجدد راه‌اندازی کند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی می‌گویند که بدن انسان، باکتریاهای سالم مورد نیاز در روده‌ها را در آپاندیس نگهداری می‌کند. دیسانتری و وبا باعث از بین رفتن باکتری‌های مهم می‌شود. بنابراین، اگر بدن نیاز داشته باشد تا مسیر گوارشی را دوباره احیا کند، از باکتری‌های موجود در آپاندیس استفاده خواهد کرد.

پروفسور بیل پارکر ولی می‌گوید که ما نباید از این حقیقت سو استفاده کنیم و به آپاندیس صدمه بزنیم. او می‌گوید: «اگر آپاندیس ملتهب شود، نباید آن را به این علت که کارایی دارد حتما نگه داشت.»

یافته حاضر نتیجه چندین مطالعه بود که مشمول بر تحقیق بر روی کوآلا هم می‌شد. گفتنی است کوآلا آپاندیس کشیده‌ای دارد که در تناوب گوارشی کوآلاها که مبتنی بر گیاه اکالیپتوس هست، نقش بسزایی دارد.

نیکولاس وارداکسیس، دانشیار دپارتمان علوم پزشکی دانشگاه رویال ملبورن نیز با تئوری مطرح شده است اطراف کارکرد آپاندیس هم‌نظر است.

منبع:فرادید

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پزشکی | باکتری | باکتری | استفاده | دانشگاه | دانشمندان | آپاندیس | بدن انسان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog